100 let od počátků skautování na Pardubicku

21. 8. 2014 (21:00) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie: , ,

100 let od počátků skautování na Pardubicku – deset let od počátku Skautského centra Vinice. V roce 1914 odjel pedagog pardubické reálky profesor Chlupáč s dvaceti, pro skauting zapálenými účastníky na třítýdenní „puťák“ po východní a jižní Moravě. Letos tomu je 100 let a skauting si za tu dobu prošel několikerým zákazy a následnými obnovami. Od té v roce 1989, snad poslední, skautujeme nepřetržitě nejdéle od jeho založení.

Oslovení účastníků Oldskautfestu 2014

15. 7. 2014 (12:00) napsal Kyb (Jiří Klaban) | žádné komentáře | kategorie: , ,

Vážené sestry, bratři, přátelé, kamarádi, přicházíme s informací o tom, že letošní rok 2014 je rokem stoletého výročí pardubického skautingu, které by naše středisko „POLARIS“ spolu se všemi středisky Pardubicka chtělo důstojným způsobem oslavit.

Pozvánka na Oldskautfest 2014

5. 7. 2014 (12:00) napsal Kyb (Jiří Klaban) | žádné komentáře | kategorie: , ,

V rámci oslav 100 let pardubického skautingu (1914–2014) se v sobotu 11. října 2014 od 12 hodin ve Skautském centru Vinice sejdou všichni skauti roverského a oldskautského věku, kteří na Pardubicku skautovali nebo skautují.

V Pardubicích se skautuje již 100 let!

30. 6. 2014 (12:00) napsal 100let | žádné komentáře | kategorie: , ,

Začalo to v roce 1914, kdy na pardubické reálce byla nejpopulárnější třídou sexta. Její třídní profesor Chlupáč byl vynikající pedagog, vlastenec a opravdový přítel mládeže, o němž jeho žák a pozdější herec František Filipovský řekl: „… osvícený kantor, obrovský člověk …“

ZTRACENÁ ARCHA – Závod vlčat a světlušek, základní kolo

29. 5. 2014 (23:00) napsal (Juraj Kurej) | žádné komentáře | kategorie:

Poslední červnovou neděli se v Agrofert Parku, pro mnohé z nás známého spíše jako dostihové závodiště, uskutečnilo historicky první základní kolo závodu vlčat a světlušek. V jeden den a v jednom závodě se proti sobě střetla vlčata a světlušky nejen z bývalého okresu Pardubice, ale své síly si změřila i vlčata a světlušky z okresu Chrudim.

ALKO 2014 – doprovodný program

23. 4. 2014 (11:54) napsal | 38 komentářů | kategorie: ,

Milí účastníci. Do ALKA zbývá několik dní. Rezervujte si pro vaše hlídky, oddíly či skupiny doprovodné aktivity. Vstup do doprovodného programu bude možný do zaplnění jeho kapacity.

ALKO 2014 zaplněno

28. 2. 2014 (20:25) napsal | žádné komentáře | kategorie: ,

S končícím únorem ukončujeme přihlašování na letošní ALKO 2014. Moc děkujeme za vaše přihlášky a velký zájem o letošní ALKO. Bohužel není možné prozatím vyhovět dalším zájemcům. Areál ani soutěž samotná nejsou nafukovací, 3 soutěžní vlny budou zcela zaplněny.

Nový přírůstek ve středisku „POLARIS“

28. 1. 2014 (10:54) napsal (Martin Morávek) | žádné komentáře | kategorie: Nezařazeno

se jmenuje 42. klub rodinného skautingu. Chceme, aby klub byl místem, kde děti najdou své vrstevníky, se kterými si budou moci hrát, kamarádit a soutěžit (jak rychle okoukají, co sami ještě neumí). Místem, kde starší děti pomohou starat se o mladší. Místem, kde starší budou mladším vzorem. A taky místem, kde dospělí, kteří na ně budou dohlížet, budou mít možnost být s rodinou a s přáteli najednou. Místem, kde na vymýšlení zábavy pro své ratolesti nebudou sami!

Závod vlčat a světlušek

5. 1. 2014 (18:35) napsal (Juraj Kurej) | žádné komentáře | kategorie:

„Přileťte nám na pomoc.“ Tak zněla zpráva, která byla přijata na nouzové frekvenci vesmírného plavidla jménem Archa, se kterou Hvězdné velitelství následně ztratilo kontakt. Píše se rok 2042 a před touto událostí byla v utajení před širokou veřejností vyslána do vesmíru loď. Úkolem její posádky je založit obyvatelnou kolonii na vzdálené planetě podobné té naší.

Chcete jít na skautský ples?

28. 12. 2013 (18:51) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie: , ,

Ve Skautském centrum Vinice v Pardubicích bude naše středisko již po třiadvacáté pořádat skautský ples. Středisko „POLARIS“ tímto srdečně zve všechny přátele skautování a příznivce tance.