12. středisko Polaris Pardubice

Název a sídlo organizace

Junák – český skaut, z.s.

Senovážné náměstí 24
116 47 Praha 1

Junák ‒ český skaut byl založen jako dobrovolné, nezávislé a nepolitické občanské sdružení ve smyslu zákona 83/1990 Sb., o sdružování občanů, sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, politického přesvědčení, rasy nebo jiných rozdílů. Nyní je spolkem ve smyslu § 214 a n. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Název organizační jednotky

Junák – český skaut, středisko Polaris Pardubice, z.s.
Evidenční číslo střediska: 532.12

K Vinici 2666
530 02 Pardubice

Statutární zástupce organizační jednotky

Eva Stanovská

Zástupce vedoucího střediska

Mgr. Petr Fiala

Středisková rada

Středisková rada je vrcholným orgánem organizační jednotky mezi sněmy. Je volena na tříleté volební období. Středisková rada střediska 532.12 Polaris byla zvolena na svém řádném střediskovém sněmu, který se konal dne 22. 10. 2023.

V čele střediskové rady stojí vedoucí střediska, který je statutárním orgánem střediska. V případě jeho nepřítomnosti vykonává práva a povinnosti statutárního orgánu zástupce vedoucího střediska.

Složení střediskové rady

Vedoucí střediska a statutární zástupce
Eva Stanovská
Zástupce vedoucího střediska
Mgr. Petr Fiala
Volený člen střediskové rady
Ing. Jiří Oborník
Členové střediskové rady z titulu své funkce (vedoucí oddílů, popř. zástupci při nepřítomnosti vedoucího)

Složení revizní komise

Předseda revizní komise
Ing. Jiří Jungr
Člen revizní komise
Libor Jirout

Činnost střediskové rady

Středisková rada je vrcholným řídícím orgánem střediska v době mezi sněmy a je oprávněna rozhodovat o všech záležitostech střediska, které nejsou upraveny předpisy přijatými ústředními orgány, nebo orgány nadřízené vyšší jednotky, nebo usnesením sněmu střediska.

Středisková rada se pravidelně schází jedenkrát měsíčně. V případě potřeby mimo svá pravidelná jednání. Ze všech jednání jsou zhotovovány písemné záznamy.

Datum Název akce (pro koho)
23. 3. 32. skautský ples (skauti & veřejnost)
5. 10. Skautský atletický přebor (pardubický okres)