Mše věnovaná skautským 100 letům

12. 10. 2014 (23:59) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie: ,

V neděli 12. října 2014 sloužil v kostele sv. Bartoloměje mši svatou Antonín Sokol. Nebylo by na této zprávě nic zvláštního, kdyby se tak neudálo ku příležitosti slavnostní ukončení oslav 100 let pardubického skautingu.

Mše svatá byla věnovaná všem skautům, kteří slavili 100 let pardubického skautingu. Pravidelná bohoslužba, která se koná každou neděli, tentokrát však byla věnovaná speciálně nám skautům. Přítomní skauti uctili památku všech skautů, kteří se stého výročí pardubického skautování již nedožili.

Zpestřením po účastníky této mše byla i možnost dopravy na ni, o kterou se plavbou po Chrudimce na pramicích postarali vodácké oddíly.

Akci organizačně zajistili skautky a skauti ze Střediska Šestka.