„Skautské expedice“

8. 10. 2014 (23:59) napsal (Pavel Matouš) | žádné komentáře | kategorie: , ,

Ve středu 8. října 2014 proběhl další díl skautských promítání v rámci oslav 100 let skautingu v Pardubicích. Druhý díl se nesl v duchu „Skautských expedic“. Průvodcem odpoledne byl Pavel Matouš – INK, který celý pořad sestavil.

„Skautské expedice“ nabídly atraktivní program složený z prezentací jejich účastníků. Diváci se mohli vydat spolu s jejich autory po stopách výprav a expedic.

Na zahájení byl k vidění klip o historii 6. střediska „Šestka“ Pardubice, který následovaly tyto pořady: Jamboree 2012 Miletín (OS), Kašmírské jezero Dal (Eva Stanovská); Na kolech post-sovětskými muslimskými zeměmi v regionu Pamiru (Myška, Benny); Abcházie (Ink); Plavba tří kamarádů na pustý ostrov v Jadranu (Benny); Santiago de Compostela (Linda, Želva); Středoevropské jamboree (Úhoř, Benny); Lékařem v Rumunsku (Pedro); Černá hora (Dobby); Amerika (Míša Jadrný); Expedice SNS 2008 – Výprava 21 přeloučských skautů ve věku 14–35 po zemi na východ od Černého po Bílé moře (Ink).

Po promítaných klipech následovala krátká debata s jeho autorem, která ještě umocnila zážitky ze shlédnutých obrázků.