23. Skautské atletické přebory a jubilejní 10. ročník Atletického čtyřboje

21. 10. 2013 (21:12) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie: ,

V sobotu 5. října 2013 se uskutečnil již 23. ročník Atletického přeboru skautů a skautek a současně jubilejní 10. ročník Čtyřboje vlčat a světlušek.

Letošní závod bych rád za organizátory věnoval chvaletickému skautovi, několikanásobnému účastníku tohoto přeboru a držiteli rekordu v běhu na 100 m z roku 2008 v kategorii kluků 13–14 let, u jehož jména je v závorce i druhý letopočet.

Jaroslav Weihrauch (∗1994 †2013)

Přítomní účastníci si jeho červnové tragické úmrtí připomněli chvilkou ticha.

Po tomto smutném začátku se závody rozběhly na polytanu a sektorech hřiště ZŠ Benešovo náměstí svým tempem. Počasí nám opět přálo a závody tak proběhly za teplot babího léta a větru pofukujícího tak akorát. Pomůcky a vybavení nám opět zapůjčil školní atletický klub ŠAK Pardubice. Díky!

Pohodová a soutěživá atmosféra přinesla jeden nový rekord Atletického přeboru – ve štafetě 4×60 m v kategorii Juniorek. O přepis rekordu se postarala štafeta 4. oddílu ze 6. střediska „Šestka“ ve složení Pavlíková, Ludvíková, Čeřovská, Bednářová časem 46,85 s. Přepisovaný výkon z roku 2011 měl hodnotu 47,30 s.

V návaznosti na nově rozdělené kategorie vlčat a světlušek na podkategorie Picmoňů a Juniorů / Juniorek se letošní výkony soutěžících berou jako rekordy ustanovující pro tuto kategorii nejmenších vlčata světlušek – Picmoňů.

Olivová, Nejezchlebová, Dvořáčková, Boumová 06/04 4×60 m 58,38 s

Gratulujeme všem držitelům rekordů nových i ustanovených. Rekordy v nově založené kategorii Juniorů / Juniorek se přejímají ze stávajících výkonu vlčat a světlušek.

V soutěži chlapeckých oddílů získali a obhájili pohár skauti z pořádajícího 4. oddílu „HORIZONT“, druhá byla vodácká „Sedmička“ a třetí místo vybojovali kluci z chvaletického 6. oddílu.

1. místo 12/04 (142,0 bodů)
  2. místo 07/07 (76,5 bodů)
  3. místo 04/06 (32,0 bodů)
  4. místo 12/CAS (28,5 bodů)

V soutěži skautských oddílů mezi děvčaty zvítězily skautky 8. oddílu ze střediska „Šestka“, druhé byly skautky z Chvaletic a třetí místo patří 1. oddílu „Cassiopeia“ z pořádajícího 12. střediska „POLARIS“.

1. místo 06/08 (167,0 bodů)
  2. místo 04/03 (26,0 bodů)
  3. místo 12/CAS (13,0 bodů)
  4. místo 07/17 (9,0 bodů)

V soutěži o nejlepší smečku vlčat získali pohár vlčata z pořádajícího 4. oddílu „HORIZONT“, druhé místo patří vodáckým pulcům ze „Sedmičky“ a třetí místo vybojovali vlčata z 1. oddílu „CASSIOPEIA“.

1. místo 12/04 (236,5 bodů)
  2. místo 07/07 (136,5 bodů)
  3. místo 12/CAS (51,0 bodů)
  4. místo 04/06 (48,0 bodů)

V soutěži o nejlepší roj světlušek zvítězily světlušky z 8. oddílu ze střediska „Šestka“, druhé byly světlušky z Chvaletic a třetí místo patří dvěma světluškám (!!) z 2. oddílu „GROVANIS“ z 10.střediska „DÍVČÍ“.

1. místo 06/04 (234,0 bodů)
  2. místo 04/03 (99,0 bodů)
  3. místo 10/02 (63,0 bodů)
  4. místo 12/CAS (43,0 bodů)
  5. místo 07/17 (40,0 bodů)

Závody proběhly za krásného podzimního počasí s mírným větrem, zúčastnilo se jich 82 závodníků a z 5 středisek zastoupených 9 oddíly. Z toho závodilo 41 děvčat a 41 kluků – 30 světlušek, 23 vlčat, 11 skautek a 18 skautů.

Časový pořad se vzhledem k menší účasti skautů a skautek zkrátil, takže závody skončili po 16. hodině. Časy byly měřeny ručně na digitálních stopkách. Nikdo ze závodníků nepodal protest proti verdiktu rozhodčího. Soutěže proběhly bez zranění a úrazů.

Na tomto místě bych chtěl ještě jednou pogratulovat závodníkům k jejich dosaženým výkonům a zároveň je tímto pozvat na příští ročník, který hodláme uspořádat v obvyklý říjnový termín. Do příštího roku chystáme ještě některé drobné úpravy v soutěži Čtyřboje vlčat a světlušek. O podrobnostech vás budeme informovat.

Na závěr bych chtěl za pořádající 12. středisko „POLARIS“ poděkovat všem pomocníkům z řad činovníků a rodičům za pomoc, která přispěla ke zdárnému průběhu celého Atletického přeboru.

Překlepy ve jménech a chybějící údaje nahlaste prosím na mail petr.fiala@skauti-pardubice.cz, abychom je mohli opravit v celkových statistikách dosavadních ročníků přeborů.

Zájemci o CD s fotografiemi ze závodů nechť se ozvou na mail (petr.fiala@skauti-pardubice.cz). Máte-li foto z letošních závodů, podělte se o Vaše fotografie s námi. Děkujeme předem.

Výsledky zpracoval pořadatel závodů – 12. středisko „POLARIS“.

Za organizátory letošního závodu, Petr Fiala – Figy.