Základna Horní Jelení

Umístění | Zázemí a vybavení | Okolí | Doprava | Ceny | Rezervace | Kontakt | Fotky

Skautská základna a tábořiště „U Suchého dubu“

Slouží k ubytování skautských i neskautských společností. Základnu a tábořiště lze pronajmout cca od dubna do konce listopadu. Během zimního období je základna mimo provoz.

Umístění

 • Místo: Horní Jelení, Pardubický kraj
 • GPS souřadnice: 50° 2.734' N, 16° 6.853' E.

Zázemí a vybavení základny

Zázemí

Jedná se o srub se třemi místnostmi (velká pobytová místnost, malá klubovna, kuchyňka) na vlastním pozemku ‒ obrovské louce (4000 m2), na které se v létě konají tábory. Hlavní místnost je vytápěná kamny, kuchyň a malá klubovna elektřinou. Venku za srubem je suché WC.

Vybavení srubu

Velká pobytová místnost ‒ vytápěna výkonnými kamny, dvoupatrová postel pro cca 20 lidí a jeden dlouhý stůl včetně 20 židlí, nouzová lékárnička.

Kuchyň ‒ vytápěna elektřinou, elektrický sporák s troubou, rychlovarná konvice, základní sada nádobí pro 20 lidí (hrnek, lžíce, mělký a hluboký talíř), ostatní kuchyňské náčiní včetně hrnců, lednice, dvojdřez. Voda je pitná po převaření.

Malá klubovna ‒ vytápěna elektřinou, dvě postele, skříňky a pracovní plocha.

Elektřina v domě 230V, venku k dispozici i 400V.

Plánek základny

Plánek základny.

Vybavení tábořiště

25 kusů podsadových stanů, jídelní stan 6×18m, pitná voda z vlastního vrtu, polní plátová kamna, základní nářadí (rýč, krumpáč, lopata, palice, hrábě, kolečko), nádobí pro potřeby tábora, stoly a lavice (8× „pivní set“), umývárna ‒ žlaby s kohouty a polní sprcha vč. koupelnových kamen, latríny odděleně pro ženy a muže.

Jiné nářadí a vybavení je nutné zajistit ve vlastní režii nájemce.

Okolí základny, možné aktivity

Základna bezprostředně sousedí s rozsáhlými lesy (přiléhající les je v soukromém vlastnictví) , ideálními pro hvězdicovité výlety za přírodou pěšky i na kole. V okolí základny se můžete věnovat geocachingu.

Nedaleko Horního Jelení, krom jiného, stojí určitě za zmínku nádherný dřevěný kostel ve Velinách. Doporučujeme návštěvu Muzea afrických kultur v Holicích nebo malebné Chocně a jejího okolí. V Chocni doporučujeme například místní koupaliště.

Nakupovat lze v menších prodejnách v Horním Jelení (cca 2,5 km). V Chocni nebo v Holicích jsou k dispozici běžné supermarkety.

Doprava

 • Autem: možno dojet až k základně. Parkujte na trávě na hraně příjezdové cesty, ale tak abyste umožnili průjezd zemědělské nebo lesnické techniky.
 • Autobusem: autobusem z Pardubic, Hradce Králové či Chocně do Horního Jelení, pak 2,5 km pěšky.
 • Vlakem: např. do stanice Čermná nad Orlicí, pak necelé 4 km pěšky.

Ceny pronájmu

Základna

 • Skauti: 50 Kč/osoba/den (registrovaní ve spolku Junák ‒ český skaut, z.s.).
 • Jiné dětské organizace: 60 Kč/osoba/den.
 • Ostatní: 70 Kč/osoba/den.

Při vícedenních pobytech se do ceny nezahrnuje den příjezdu po 17. hodině. Minimální platba za i načatý víkend pro všechny je 1 000 Kč. Ke konečné ceně se připočítává skutečně spotřebovaná elektrická energie 10 Kč/kWh a spotřebované dříví na otop 1 000 Kč/m3

Tábořiště

Při pronájmu tábořiště se na základě smlouvy platí záloha ve výši 50 % z předpokládané ceny na účet střediska. Ke konečné ceně se připočítává skutečně spotřebovaná elektrická energie a propan-butanu. Cena obsahuje pronájem tábořiště vč. vybavení a srubu.

 • Skauti: 50 Kč/osoba/den.
 • Jiné dětské organizace: 60 Kč/osoba/den.
 • Ostatní: 70 Kč/osoba/den.

Minimální platba za 7 denní pronájem pro všechny je 15 000 Kč.

Na pronájem tábořiště se uzavírá nájemní smlouva s uvedením podmínek storna pronájmu.

Rezervace, objednávka

Vyplňte formulář pro objednávku pronájmu základny, po jeho odeslání Vám e-mailem přijde jako potvrzení rekapitulace objednávky. V brzké době se Vám ozve správce základny s potvrzením, že je v daný termín skutečně volno. V případě potvrzeného termínu obdržíte pokyny k pobytu na základně a formulář záznamu o pobytu.

Klíče od srubu jsou k vyzvednutí v obci Dolní Jelení na adrese, která vám bude včas oznámena. Na stejnou adresu se klíče též vracejí. Vyplněný záznam o pobytu oskenujte a zašlete na mail správce základny. Následně obdržíte fakturu na dohodnutou mailovou adresu kontaktní osoby nebo statutárního zástupce.

Kontakt na správce základny

Milan Dvořáček

Aktualizováno: prosinec 2022

Fotogalerie

Základna „U Suchého dubu“.

Základna „U Suchého dubu“.

Stany, jídelna, kuchyň.

Stany, jídelna, kuchyň.

Základna „U Suchého dubu“.

Základna „U Suchého dubu“.

 
Základna „U Suchého dubu“.

Základna „U Suchého dubu“.

Základna „U Suchého dubu“.

Základna „U Suchého dubu“.

Louka.

Louka.