SCV v plné polní

31. 3. 2013 (21:47) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie:

Termín „plná polní“ jsem si dovolil použít podle armádního označení věcí, které s sebou musí mít voják na cvičnou nebo bojovou akci a hlavně se kterou přežije samostatně několik dní. Dejme tomu 30 kg za 100 tisíc. Naše plná polní je trochu objemnější a dražší…

Na konci března se nám podařilo zbylá výběrová řízení na vybavení SCV dotáhnout do finálního stavu. Můžeme tak konstatovat, že projekt byl po realizační stránce ukončen a zbývá pouze zpracovat a odevzdat závěrečnou monitorovací zprávu a vyčkat na závěrečnou kontrolu projektu. Co je však pro skautování a fungování SCV zásadnější – máme k dispozici a k užívání veškeré vybavení, které jsme si na počátku projektu navrhli a přáli.

Veškeré vybavení umožňuje na SCV pořádat velmi různorodé akce. Na tomto místě uvádíte jen ilustrační přehled vybavení, které je skautům „domácím“ a návštěvám k dispozici.

Začněme venkovními prostory. SCV má své vlastní parkoviště na příjezdové cestě včetně vyhrazeného místa pro osoby se sníženou mobilitou. Objekt skladů umožňuje uložení veškerého vybavení pro táboření a skautskou činnost. Každý oddíl má přidělenu jednu místnost. Společně jsou uloženy lodě a tyčovina.

Pro sportovní a pohybové aktivity je k dispozici travnaté hřiště s lezeckým bouldrem (umělý šutr na lezení bez jištění), antukové hřiště – kurt vybavený empire a sloupky se sítí (volejbal, nohejbal, tenis a další míčové hry). Za hlavní budovou se nachází ohniště a zázemí kolem něj.

Na chodbě v přízemí se nachází šest skautských kluboven, které mají nový nábytek – knihovny, skříně, nástěnky a některé i nové skládací stoly a lavice. V každé klubovně je PC připojené na počítačovou síť a Internet. Podlahy v klubovnách jsou z dubových parket. Na této chodbě je též umístěná 8 m vysoká horolezecká stěna.

Dílna pro rukodělnou činnost je vybavena nářadím na základní práce se dřevem a kovem, včetně základního vybavení ručním elektrickým nářadím. Pro práci s keramikou jsou zde k dispozici 2 hrnčířské kruhy a vypalovací pec. Na zemi je položeno PVC.

Pro akce většího rozsahu je k dispozici kuchyně s vybavením pro 170 lidí, a dokonce též pojezdový box s vyhřívanými nádobami. Správce SCV má k dispozici denní místnost a kancelář. Vedle hlavního vstupu do objektu je místnost se šatnou a věšáky na svršky.

Zřejmě nejkrásnější místností v přízemí je velký sál pro 150 sedících. Různé varianty rozmístění stolů a židlí lze doplnit podiem o rozměrech 4×7 m, sál je kompletně ozvučený včetně pódiového osvětlení. Pro hudební produkce je připravený aparát s výkonem 2,6 kW včetně 32-kanálového digitálního mixážního pultu a výbavou pro středně velkou kapelu. Součástí tohoto sálu je výkonný dataprojektor s projekční plochou 3×3 m.

V patře je malý sál, který slouží po přespání nebo deskové a obdobné herní aktivity. Tato místnost je s kobercem a i tím je určeno její použití. Z této místnosti je nejkrásnější rozhled na celý areál.

zasedací místnosti je možné usednout kolem velkého konferenčního stolu pro 16 lidí. K dispozici je tu i PC, tiskárna a projektor s promítacím plátnem. Tato místnost je zařízena též jako knihovna se 70 novými tituly a je zde uloženo 60 nově pořízených deskových her.

Se zasedací místností je propojená kuchyň s vybavením pro 40 lidí. Kancelář střediska je určená pro práci vedení střediska a střediskové rady. Další tři místnosti slouží pro další neziskové organizace, které s námi SCV sdílí. V celém objektu je dostupné WiFi připojení.

Přejme si, aby nám vybavení a zařízení SCV sloužilo a předně vydrželo více, než pouze několik dní jako „plná polní“.

Komentáře

Zatím žádné…

Přidat komentář

  • Na jiné komentáře odkazujte jejich pořadovým číslem v hranatých závorkách, např. [42].
  • Podporujeme gravatary.
  • HTML značky nejsou povolené. Můžete však použít Texy! syntaxi – "text odkazu":odkaz, **tučně**, //kurzíva//.
  • Povinné jsou pouze jméno (přezdívka) a nějaký komentář.
Nový komentář