Premiérová skautská akce na SCV

26. 3. 2012 (20:00) napsal (Petr Fiala) | 1 komentář | kategorie:

O víkendu 23. – 25. března proběhla ve Skautském centru Vinice v Pardubicích premiérová skautská akce. Jednalo se o společné setkání českého kontingentu – jeho účastníků, kteří v létě 2012 vyrazí do Finska na největší setkání roverů a rangers. Víc jak půl stovka roverů a rangers z celé ČR provedla zatěžkávací test nedávno zkolaudovaného centra. Věříme, že u nás byli spokojeni a naše nově vybudované Skautské centrum doporučí svým kamarádům k uspořádání obdobných akcí nebo přijedou zase.

Toto víkendové setkání bylo tak nedílnou součástí Roverway. Roverway 2012 je setkání nejen evropských roverů a rangers, na které čeká nejen 4 dny putování a 5 dní táboření, cestování finskou přírodou, návštěva měst, ale i zahajovací a závěrečný ceremoniál, finská sauna, jezera, lesy, cestování za polárním kruhem, expedice před i po akci, společné projekty, výzvy a v neposlední řadě nová přátelství. To vše s dalšími – 3 000 skauty a skautkami.

Za český kontingent do Finska na Roverway vyrazí 52 účastníků seskupených do 9 patrol a s organizací celé akce bude za český kontingent pomáhat 11 členů mezinárodního servis týmu.