Pozvánka na Oldskautfest 2014

5. 7. 2014 (12:00) napsal Kyb (Jiří Klaban) | žádné komentáře | kategorie: , ,

V rámci oslav 100 let pardubického skautingu (1914–2014) se v sobotu 11. října 2014 od 12 hodin ve Skautském centru Vinice sejdou všichni skauti roverského a oldskautského věku, kteří na Pardubicku skautovali nebo skautují.

Od 12 do 14 hodin proběhne jejich registrace, ze které vytvoříme symbolickou „stovku těch nejstarších“. Všichni obdrží certifikát s pořadovým číslem podle věku. Následně se všichni společně vyfotografujeme.

Další moderovaný program zahrnuje:

• Sběr informací a artefaktů pro archiv pardubické expozitury skautského institutu.
  • Velké fotografování a filmování všech účastníků pro „Almanach 100 let pardubického skautingu“, který vyjde v příštím roce.
  • Besedy jednotlivých generací na různých místech centra.
  • Občerstvení, čajovna, kavárna, buffet.
  • Prohlídka Skautského centra Vinice.
  • Non-stop promítání vítězných skautských filmů.
  • Slavnostní táborák s připraveným i ad hoc programem.
  • Možnost přespání ve stanech (i vlastních), či klubovnách.

Kroj vítán.

Kdo chce vstoupit do skautské historie Pardubicka, nesmí chybět na Oldskautfestu 2014.