Slavnostní poklepání na základní kámen SCV

2. 11. 2010 (16:00) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie:

Tak a je to tady. Konečně jsme se mohli věnovat něčemu jinému, než jsou modrožluté hvězdičkové formuláře. Slavnostní ceremoniály neorganizujeme sice každý den, ale tenhle je pro nás čímsi výjimečným. Každopádně je to předěl mezi projektováním a stavěním.

A toho papírování zase neubude, možná ho bude ještě víc, možná bude o to složitější, protože teď půjde o peníze. Každopádně se přesouváme do fáze realizace – výstavby Skautského centra Vinice.

Slavnostní poklepání na základní kámen se tak stalo výjimečnou událostí rozhodně přesahující činnost našeho střediska. Věříme, že pro zúčastněné se tato událost stane silným zážitkem či vzpomínkou na krátký okamžik, kterému předcházela dlouhá doba – od podzimu roku 2005 to je 5 let.

Na základní kámen tak 1. 11. 2010 poklepali:

• Mgr. Michal Zitko, vedoucí kanceláře magistrátu města Pardubice
  • Ing. Petr Kulda, jednatel společnosti STAKO s.r.o., Hradec Králové – generální dodavatel stavby
  • Ing. Tomáš Kult – stavbyvedoucí
  • Ing. Pavel Kalivoda – vedoucí Odboru strategického rozvoje kraje a evropských fondů při Pardubickém krajïi
  • Ing. Michael Skalický, PhD.
  • Trojice z RSVSD:
    • Ing. Jiří Oborník – statutární zástupce střediska
    • Ing. Jiří Junger – člen střediska „POLARIS“
    • Mgr. Petr Fiala – vedoucí projektu
  • Za středisko „POLARIS“: Josef Richter – Joe (kmen dospělých, 14. klub OS)
  • A řada hostů:
    • Pavel Kosek – Sambi
    • Vladimír Ráček – Čerka
    • Luděk Šorm s chotí – ježibabolog z Perníkové chaloupky Perníkového království pod Kunětickou horou
  • A dále všichni zúčastnění skauti, skautky i roveři… Několik snímků je ke shlédnuté ve fotogalerii.

Pozvaní na tuto akci nás mnoha pochvalnými i povzbudivými slovy podpořili v naší budovatelské činnosti. Všem bychom chtěli touto cestou poděkovat za podporu, kterou nám během zpracování projektu poskytli. Byly okamžiky, na které bychom vlastními silami nestačili.

O úvodní doprovod zpěvu Skautské hymny jako i další hraní a zpívání se úžasně postarala trampská skupina Fajado. Děkujeme.

Slovem celou událost moderoval redaktor Českého rozhlasu Pardubice Filip Novotný – Fin, shodu okolností bývalý člen 4. oddílu střediska „POLARIS“. I jemu děkujeme za práci a čas, který nám věnoval. Můžete si poslechnout jeho reportáž, která byla odvysílána 2. 11. 2010 ve 14:40.