Nový přírůstek ve středisku „POLARIS“

28. 1. 2014 (10:54) napsal (Martin Morávek) | žádné komentáře | kategorie: Nezařazeno

se jmenuje 42. klub rodinného skautingu. Chceme, aby klub byl místem, kde děti najdou své vrstevníky, se kterými si budou moci hrát, kamarádit a soutěžit (jak rychle okoukají, co sami ještě neumí). Místem, kde starší děti pomohou starat se o mladší. Místem, kde starší budou mladším vzorem. A taky místem, kde dospělí, kteří na ně budou dohlížet, budou mít možnost být s rodinou a s přáteli najednou. Místem, kde na vymýšlení zábavy pro své ratolesti nebudou sami!

Možná někoho bude zajímat, proč jsme si jako číslo našeho klubu zvolili zrovna číslo 42? Hm, podumáme a s důvody naší (téměř bezalternativní) volby právě tohoto čísla vás seznámíme někdy příště. Nebo taky ne. Ale takový je život. Zatím prozradíme zkratku, za kterou se občas schováme – KRoS42. Jo a nezapomeňte si vzít ručník, nikdy nevíte, kdy budete potřebovat stopa.

Klub rodinného skautingu založili tátové – ať již bývalí či současní členi 4. skautského oddílu HORIZONT. Tátové od rodin skautských nebo rodin se skautingem spřízněných. Prvními členy, lednem 2014 počínaje, se krom nich staly i jejich manželky či matky jejich dětí a samozřejmě i jejich společné děti. Dětí věků různých – od novorozenců, kojenců, přes batolata až po dítka předškolní či již školou povinná. Co do počtu převážně však věku předškolního.

42. klub rodinného skautingu čítá od svého počátku 21 členů. Vedení klubu se ujal Smíšek – Martin Morávek a Odo – Ondřej Mareš. Aktivity klubu se vzhledem k jeho nedávnému narození (založení) teprve rozjíždí, ale představa je celkem zřetelná. Mimo pravidelných schůzek chceme vyjet na několik výprav a na léto plánujeme tábor.

Kontakt: rodinny.skauting@skauti-pardubice.cz
Smíšek – Martin Morávek a Odo – Ondřej Mareš