Nový kabát!

13. 7. 2011 (22:20) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie:

Jak bude celé Skautské centrum vypadat? To byla jedna ze zásadních otázek, kterou jsme řešili již od počátku projektu velmi intenzivně. Po událostech a zkušenostech s červeným kohoutem, který úmyslně řádil na objektu bývalého Skautského domova na Špici, se objevil i názor „hlavně ne dřevo“. Postupem času a s vědomím plotu okolo celého areálu jsme se přiklonili k tomu, aby nové SCV obléklo kabát ze dřeva.

Zkušenosti a možnosti prohlédnout si tento druh materiálu na velkém baráku nebyly tak rozšířené, ale nakonec návrh pana architekta byl přijat s tím, že spodní část dostane dřevěný obklad z prken na svislo a horní část bude barevná omítka. S tímto návrhem jsme souhlasili i s vědomím, že obklad nebude do budoucna nikdy jako nový a postupem času ztratí počáteční novotu a získá našedivělou patinu. Dnes vám předkládáme první fotografie dokumentující podkladní části po novým kabátem našeho SCV. Dřevěný rošt s vloženou tepelnou izolací opatřený ochranou folií a odvětrávanou mezerou.