Kdo přežil Lavinu 2013?

1. 11. 2013 (00:00) napsal Terezka (Tereza Pulgretová) | žádné komentáře | kategorie:

Můžu vám prozradit, že všichni. Lavina je totiž rádcovský kurz pro skauty a skautky z Pardubického kraje, který se konal o podzimních prázdninách. Víc o tom, jak vypadal letošní ročník, nám napsala Terezka, účastnice z Lanškrouna.

Ve dnech 25.-30. 10. 2013 proběhl na základně Maděra rádcovský kurz Lavina, organizovaný roverským kmenem PARS. Letošní ročník byl již třetí a velmi se vydařil.

Zahráli jsme si spoustu her, které procvičily naši fyzičku, logiku i psychiku. Jednou jsme se dostali do role handicapovaného člověka a museli překonávat jeho každodenní strasti, podruhé jsme budovali elektrárny a město.

Během celého kurzu nám organizátoři přednášeli různá témata, jako třeba rádce a družina, skauting, ekologie… bylo toho opravdu hodně a každý měl možnost se v něčem najít, protože kromě přednášek a plánování jsme si procvičili i komunikaci, zlepšili své vystupování před lidmi, někteří se učili střílet z luku, jiní hrát na harmoniku, další rozebrali počítač či jiné zařízení, procházeli se v přírodě a jen tak si povídali nebo se mačkali v mini-koupelně a zpívali. Nezaháleli jsme ani s našimi zdravotnickými dovednostmi a vyzkoušeli si, jak obstojí v krizové situaci.

A abychom ukázali naše nové znalosti a dovednosti, v družinkách jsme měli za úkol naplánovat víkendovou akci s určitým zaměřením a cílem, kterou jsme poslední večer odprezentovali.

I přes únavu, drsné rozcvičky a pár podvrtnutých kotníků jsme z kurzu odjížděli s pocitem, že to byly naše nejhezčí podzimní prázdniny, s novými zážitky, přáteli, a někteří i se slzami v očích. A není divu, po dobu celého kurzu vládla skvělá skautská atmosféra a mělo to nádherné rodinné kouzlo.

Díky PARSákům i všem zúčastněným a PředPoLavině Nazdar!