Den Evropy na kole i na SCV

12. 5. 2013 (22:36) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie:

V rámci Dne Evropy bylo Skautské centrum Vinice jednou ze zastávek Dne Evropy na kole, aneb Po stopách Evropské unie v Pardubicích. Tuto akci pořádalo informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice.

Skautské centrum Vinice.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 9. května 2013 za krásného cyklistického počasí se začátkem v 16 hodin v Turistickém informačním centru v Pardubicích. Soutěžící – cyklisté obdrželi soutěžní listy s doporučenou trasou, na níž byla vyznačena kontrolní stanoviště tvořená z objektů podpořených z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod.

Na každém stanovišti bylo pak úkolem soutěžících zjistit odpověď na otázku vztahující se ke konkrétnímu objektu podpořeného fondy EU. V cíli pak každý účastník obdržel drobný dárek a ze správně zodpovězených soutěžních listů byl vylosován jeden výherce hlavní ceny.

Skautské centrum Vinice obdobně jako všechny objekty byly účastníkům zároveň zpřístupněny k prohlídce a zájemci se tak mohli dozvědět více i o jednotlivých projektech.

Cílem soutěže je upozornit občany nejenom na letošní Evropský rok občanů 2013, ale také představit konkrétní projekty spolufinancované Evropskou unií, jež slouží veřejnosti.

Partnery akce jsou Koalice nevládek Pardubicka, Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod a Krajský úřad Pardubického kraje. Akce se konala v rámci Evropského roku občanů 2013 v Pardubic­kém kraji.