Skautský atletický přebor (10. 10. 2015)

V rámci Skautských atletického závodů se uskuteční 25. ročník Pardubického atletického přeboru skautů a skautek, který je vypsán pro skauty a skautky ročníků narození 1999–2004. Současně s tímto tradičním skautským závodem proběhne již 12. ročník Atletického čtyřboje vlčat a světlušek – soutěž pro vlčata a světlušky s ročníkem narození 2005 a mladší. Vlčata a světlušky závodí mezi 9. a 12. hodinou, skautské kategorie odstartují po 10. hodině.

Věkové kategorie u skautů a skautek jsou pro letošní rok tyto:

 • Kategorie 11–12 let, ročníky narození 2003–2004
 • Kategorie 13–14 let, ročníky narození 2001–2002
 • Kategorie 15–16 let, ročníky narození 1999–2000

Kategorii vlčat a světlušek je rozdělená na dvě věkové podskupiny. V letošním roce tak proti sobě budou soutěžit v kategorii:

 • JUNIOŘI, JUNIORKY – vlčata, světlušky ročníky narození 2005 a 2006
 • PICMONI – vlčata a světlušky, ročníky narození 2007 a mladší.

V soutěži Atletického čtyřboje vlčat a světlušek vyhlásíme:

 • první 3 místa v každé disciplíně a kategorii
 • celkově 5 nejlepších vlčat a 5 nejlepších světlušek v každé ze dvou věkových kategorií
 • vítěze soutěže o nejlepší smečku vlčat a roje světlušek, obdobně jako u skautů a skautek získá nejlepší smečka a nejlepší roj pohár. Jeho držitelem se stane smečka a roj, který nasbírá ve 4 individuálních soutěžích a štafetě nejvíce bodů v obou věkových kategoriích.

V soutěži Skautského atletického přeboru vyhlásíme:

 • první 3 místa v každé disciplíně a kategorii
 • vítěze soutěže o nejlepší oddílů skautů a skautek. Držitelem putovního poháru se oddíl skautů a skautek, který nasbírá v individuálních soutěžích a štafetě nejvíce bodů ve všech 3 věkových kategoriích.

Další informace:

 • Propozice obsahují podrobnosti o soutěži.
 • Časový pořad obsahuje plán startů jednotlivých disciplín závodu.

Přihlašování závodníků vašeho oddílu, smečky či roje proveďte nejpozději do pátku 9. 10. 2015 23:59:59 na webu závodů. Pokud nemáte učet z minulého ročníku, tak si vytvořte nový (vyplňte prosím všechny údaje v sekci „Registrace“). Následně v přihlášce vyplňte údaje o závodnících. Pokud jste závodili minulý rok, tak vám aplikace navrhne jména a ročníky závodníků – stačí tedy zaškrtat, kdo bude závodit i letos, a případně doplnit nové závodníky.

Dotazy či podněty směřuje na adresu petr.fiala@skauti-pardubice.cz nebo volejte 736 605 535 (STS).

Atletické závody nelze pořádat bez Vaší pomoci, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při jejich organizaci. Děkujeme, že nám pomůžete s pořádáním akce pro děti i ze svých oddílů.
Jména rozhodčích, vrchníků a pomocníků budeme evidovat v přehledu organizátorů. V dokumentu jsou též popsány základní informace o práci na jednotlivých disciplínách či v závodní kanceláři. Věřím, že se budeme moci spolehnout na osvědčené a zdatné pomocníky (jako každoročně) a též na nové tváře, například z řad závodníků, kteří již nemohou startovat. Děkujeme za zaslání jmen nebo informace, že můžeme počítat s Vaší pomocí při organizaci těchto závodů.

Těšíme se na Vaši účast.
Za pořádající 12. středisko Polaris Pardubice
Petr Fiala – Figy

Další informace…

 • Cílová skupina: pardubický okres
 • Poslední aktualizace informací: 18. 9. 2015 (15:38)


Nejbližší akce
Datum Název akce (pro koho)
23. 3. 32. skautský ples (skauti & veřejnost)
5. 10. Skautský atletický přebor (pardubický okres)