ZVaS – základní kolo (25. 5. 2014)

Píše se rok 2042. V utajení před širokou veřejností je do vesmíru vyslána loď. Úkolem její posádky je založit obyvatelnou kolonii na vzdálené planetě podobné té naší. Ta loď se jmenuje Archa a její pasažéři jsou nejlepší světové špičky.

Výsledek této mise je však pro Zemi mnohem důležitější. Zemské jádro, ze kterého se lidé naučili ve velkém těžit energii, se stalo nestabilním a hrozí, že brzy exploduje, a tím zničí celou planetu. Zatímco se na Zemi připravují lodě k hromadné evakuaci, Hvězdné Velitelství VaS ztratilo s Archou kontakt. Několikrát se snažilo s Archou spojit, ale marně. Poslední signál byl přijat na nouzové frekvenci a obsahoval zprávu…

SvětluškyVlčata

„Přileťte nám na pomoc“

Hvězdné Velitelství volá proto všechny odvážné, šikovné a povahou dobrodružné hvězdoletce, kteří se nebojí vyrazit vstříc neznámým nástrahám skrytých v hlubokém vesmíru.
Jste to vy, kteří chcete poznat nové mimozemské civilizace na cizích planetách?
Tak neváhejte a přidejte se k naší záchranné misi!
Přihlaste svoji posádku hvězdoletců – hlídku – k základnímu kolu závodu vlčat a světlušek!

Základní informace k odletu posádek hvězdoletců (datum a čas závodu ZVaS)

 • Neděle 25. 5. 2014 na Hvězdném Velitelství. Souřadnice Hvězdného Velitelství budou přihlášeným posádkám sděleny později z důvodu utajení celé mise.
 • Sraz posádek hvězdoletců bude na Hvězdném Velitelství v 8:30.
 • Postupný odlet posádek od 9:00.
 • Odlet bude umožněn 25 posádkám hvězdoletců.

Přítomnost na této misi (základní kolo ZVaSu)

 • nabízí napínavé okamžiky při odkrývání tajemstvích cizích planet,
 • umožní zúčastnit se doprovodných aktivit ve volných chvílích při putování vesmírem,
 • je též setkáním s kamarády z jiných hvězdoleteckých základen,
 • je účastí na závodě, který jen tak nezažijete…

Hvězdoletci a jejich posádka (soutěžní hlídka a její členové)

 • Hvězdoletcem může být člen Junáka, který k 31. 8. 2014 nedovršil dvanáctý rok věku.
 • Posádku hvězdoletců tvoří 4 – 7 členů.
 • Koedukované a střediskové hlídky budou k závodu přiřazeni dle platných pravidel závodu.

Poznámka pořadatele:

V souladu s pravidly si pořadatel vyhrazuje možnost zvýhodnit tu hlídku, která je sestavená ze členů jedné šestky, která funguje v daném složení v rámci smečky či roje dané výchovné jednotky, oproti hlídce, která je sestavená jiným „výběrem“ členů výchovné jednotky. Cílem tohoto opatření je podpora a zachování složení šestek fungujících v rámci smečky či roje v rámci dané výchovné jednotky. Není v úmyslu pořadatele organizovat soutěž nejlepších vlčat či světlušek jednotlivých výchovných jednotek. Skutečnost, že se jedná o hlídku sestavenou pouze ze členů šestky fungující v rámci smečky či roje dané výchovné jednotky potvrdí svým podpisem vůdce oddílu nebo jeho zástupce.

Plán vesmírné mise (program závodu)

 • Přílet posádek hvězdoletců z jejich domovin (příchod účastníků).
 • Přidělení volacích znaků (registrace hvězdoletců).
 • Přehlídka posádek (slavnostní nástup).
 • Brífink pro posádky (instrukce o závodu).
 • Příprava hvězdoletců k odletu (příprava na závod).
 • Odlet hvězdoletců do vesmíru a návštěvy jednotlivých planet (stanoviště a jejich disciplíny).
 • Hledání Archy podle získaných indicií (získání bonusu pro úspěšné posádky).
 • Návrat na Hvězdné Velitelství (přiběhnutí do cíle).
 • Vyhodnocení letových záznamů posádek o jejich pátrání (vyhlášení výsledků, slavnostní nástup, odměnění účastníků a nejlepších posádek).
 • Odlet posádek hvězdoletců zpět do jejich domovin (konec závodu ZVaS).
 • V rámci mise proběhne doprovodný program.

Startovné

Výše startovného činí 250 Kč na hlídku. Startovné uhradí hlídka při registraci v místě závodu.

Přihlašování hlídek

Za náhradní bude považována ta hlídka, která se přihlásí po zaplnění kapacity nebo po datu ukončení přihlašování. Náhradní hlídky bude nutné přihlásit pořadateli emailem, neb systém na skautskezavody.cz již přihlášení (po ukončení přihlašování či zaplnění kapacity) neumožní. O pořadí náhradních hlídek rozhoduje čas přihlášení – odeslání emailu pořadateli závodu.

Přihlášeným posádkám a jejich náhradníkům zašleme:

 • podrobné informace o misi (závodu ZVaS)
 • upřesněný časový harmonogram
 • případné další informace, které budou též zveřejněny na webu závodu

Pravidla závodu

Základní kolo ZVaS se koná v souladu s pravidly platnými pro letošní rok a dostupnými na skautskezavody.cz.

Hlídka se při putování vesmírem (na trati závodu) po dobu jeho trvání bude pohybovat sama, t.j. bez doprovodu.

Ubytování

Pro případ, že se posádka nemůže k nedělnímu odletu dostavit přímým spojem ze své domoviny, nabízíme přechodné ubytování v klubovnách SCV. K přespání postačí karimatka a spacák, v kuchyňce lze vařit pro celý oddíl pouze hromadně v omezeném počtu lidí. K dispozici je nádobí, talíře s příbory, sklo-keramická varná deska s troubou, varné konvice, toustovače, mikrovlnná trouba, Wi-Fi.

Hvězdné Velitelství – kontakty

Pořadatelem základního kola ZVaS je 12. středisko „POLARIS“ Pardubice.

Výzva pro starší skauty(ky) a dospěláky:

Chceš se na této akci podílet jako člen organizačního týmu nebo působit jako rozhodčí při závodě samotném? Chceš nám pomoci s organizací závodu jiným způsobem? Ozvi se na zvas@skauti-pardubice.cz nebo někomu z výše uvedených – budeme moc rádi!

Jménem pořadatele závodu se těšíme na vaši účast.

Další informace…

 • Cílová skupina: světlušky a vlčata
 • Poslední aktualizace informací: 5. 1. 2014 (17:53)


Nejbližší akce
Datum Název akce (pro koho)
8. 10. Skautský atletický přebor (pardubický okres)