Skautský atletický přebor (8. 10. 2022)

V rámci Skautských atletických závodů se v sobotu 8.10.2022 uskuteční 32. ročník Pardubického atletického přeboru skautů a skautek, který je vypsán pro skauty a skautky ročníků narození 2006–2011. Současně s tímto tradičním skautským závodem proběhne již 19. ročník Atletického čtyřboje vlčat a světlušek – soutěž pro vlčata a světlušky s ročníkem narození 2011 a mladší. Vlčata a světlušky závodí mezi 9. a 12. hodinou, skautské kategorie odstartují po 11. hodině.

Věkové kategorie u skautů a skautek jsou pro letošní rok tyto:

 • Kategorie 11–12 let, ročníky narození 2010–2011
 • Kategorie 13–14 let, ročníky narození 2008–2009
 • Kategorie 15–16 let, ročníky narození 2006–2007

Věková kategorie vlčat a světlušek je rozdělená na dvě podskupiny:

 • JUNIOŘI, JUNIORKY – vlčata a světlušky, ročníky narození 2012 a 2013
 • PICMONI, JEŠTĚRKY – vlčata a světlušky, ročníky narození 2014 a mladší.

V soutěži Atletického čtyřboje vlčat a světlušek vyhlásíme:

 • první 3 místa v každé disciplíně a kategorii
 • celkově 5 nejlepších vlčat a 5 nejlepších světlušek v každé ze dvou věkových kategorií
 • vítěze soutěže o nejlepší smečku vlčat a roje světlušek, obdobně jako u skautů a skautek získá nejlepší smečka a nejlepší roj pohár. Jeho držitelem se stane smečka a roj, který nasbírá ve 4 individuálních soutěžích a štafetě nejvíce bodů v obou věkových kategoriích.

Další informace:

 • Propozice obsahují podrobnosti o soutěži.
 • Časový pořad obsahuje plán startů jednotlivých disciplín závodu.

Přihlašování závodníků vašeho oddílu, smečky či roje proveďte nejpozději do pátku 7. 10. 2022 23:59:59 na webu závodů. Pokud nemáte účet z minulého ročníku, tak si vytvořte nový (vyplňte prosím všechny údaje v sekci „Registrace“). Následně v přihlášce vyplňte údaje o závodnících. Pokud jste závodili minulý rok, tak vám aplikace navrhne jména a ročníky závodníků – stačí tedy zaškrtat, kdo bude závodit i letos, a případně doplnit nové závodníky.

Dotazy či podněty směřuje na adresu petr.fiala@skauti-pardubice.cz nebo volejte 736 605 535 (STS).

Atletické závody nelze pořádat bez Vaší pomoci, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při jejich organizaci. Děkujeme, že nám pomůžete s pořádáním akce pro děti i ze svých oddílů.
Věřím, že se budeme moci spolehnout na osvědčené a zdatné pomocníky (jako každoročně) a též na nové tváře, například z řad závodníků, kteří již nemohou startovat. Děkujeme za zaslání jmen nebo informace, že můžeme počítat s Vaší pomocí při organizaci těchto závodů.

Těšíme se na Vaši účast.
Za pořádající 12. středisko Polaris Pardubice
Petr Fiala – Figy

Další informace…

 • Cílová skupina: pardubický okres
 • Poslední aktualizace informací: 25. 9. 2022 (09:11)


Nejbližší akce
Datum Název akce (pro koho)
5. 10. Skautský atletický přebor (pardubický okres)
22. 3. 33. skautský ples (skauti & veřejnost)