ALKO (24. – 26. 4. 2015)

Jedna sázka, která zažehne boj s nezkrotným časem, rozbouřeným mořem, zpožděným vlakem a podlými intrikami. Dokáže Willy Fogg spolu se svými přáteli procestovat svět za 80 dní, i přes překážky svých odpůrců? Přidejte se k němu a prožijte společně dobrodružství na cestě kolem světa!
Stejně jako Willy si s sebou vezměte na pomoc svoji ALobalovou KOuli … a vydejte se na

ALKO

aneb oslavu Dne Země pod Kunětickou horou

25. 4. 2015

ALKO jako tradičně nabídne

• zábavné soutěžení v šesti soutěžních kategoriích – letos poprvé soutěží i benjamínci!,
  • doprovodný program nejen s ekologickým námětem,
  • setkání s jinými oddíly,den či víkend strávený na pěkném místě pod jediným kopečkem v pardubické placce pod věhlasným gotickým hradem, v krásném jarním čase.

Soutěžní hlídky

• hlídka má 5 až 7 členů,
  • hlídka soutěží v jedné ze 6 soutěžních kategorií (benjamínci – do 6 let; světlušky/vlčata – 7 až 11 let, skauti/skautky – 12 až 15 let, RaR – od 16 let),.
  • pokud to podmínky oddílu neumožní, mohou být její členové – soutěžící – různého věku a pohlaví pro zařazení do kategorií pak platí tato pravidla:
    • Věková kategorie je určena podle věku nejstaršího člena hlídky.
    • Pokud jsou v hlídce alespoň dva kluci, má se za to, že jde o klukovskou hlídku.

Soutěžní program

• každá hlídka soutěží v jednotlivých disciplínách na trati se svojí alobalovou koulí, kterou si přiveze připravenou z domu (velikost koule je srovnatelná s míčem na házenou až kopanou),
  • soutěže hlídek budou probíhat ve dvou „časových vlnách“ – s jednou koulí tak mohou soutěžit až 2 hlídky z jednoho oddílu, ale každá bude pak nasazena do jiné soutěžní vlny,
  • všechny hlídky jednoho oddílu soutěží společně v celkovém množství nasbíraného alobalu.

Časový harmonogram soboty

• hlavní soutěžní program bude po Kunětickou horou probíhat od 9 do cca 15 hodin,
  • vyhlášení výsledků započne po skončení soutěží a jejich vyhodnocení, cca v 16 hodin,
  • doprovodný program bude připraven od 9 do 16 hodin v prostoru pod hradem Kunětická hora a v blízkém okolí (sportovní hry, návštěva hradu Kunětická hora nebo Perníkové chaloupky, ekologické programy, překvapení).

Další možnosti

• je možné přijet už v pátek večer a zůstat do neděle, ať už pod Kunětickou horou či v Pardubicích na Skautském centru Vinice (SCV),
  • v pátek ani v neděli nepřipravujeme žádný organizovaný program; v případě ubytování na SCV lze využít místního vybavení – deskové hry, sportovní potřeby apod.

ALKO-bus

• pro dopravu na Kunětickou horu a zpět bude z Pardubic vypraven speciální autobus,
  • v sobotu ráno pojede od SCV a od nádraží ČD v Pardubicích zhruba v 7:30 a 8:00, zpět z autobusové zastávky pod Kunětickou horou pojede po skončení vyhlašování výsledků, cca v 17:15 a 17:45; přesný jízdní řád zašleme přihlášeným hlídkám,
  • počítejte s jízdným ve výši cca 25 Kč/osobu/cestu.

Ubytování – 2 možnosti

• na hřišti v areálu SCV: vlastní stany, k dispozici pitná voda, hrnce a základní kuchyňské nářadí – venkovní vaření na kamnech, do budovy vstup pouze na WC, poplatek činí 50 Kč/osobu/noc,
  • v klubovnách SCV: stačí karimatka a spacák, pro celý oddíl hromadně vaří pouze omezený počet lidí, v kuchyňkách nádobí a talíře s příbory, sklo-keramická deska s troubou, varné konvice, toustovače, mikrovlnná trouba, Wi-Fi, poplatek činí 100 Kč/osobu/1 noc nebo 150 Kč/osobu/2 no­ci.

Startovné

• startovné činí 50 Kč/osobu, platí se při registraci na místě, podle skutečného počtu soutěžících,
  • některé volitelné doprovodné programy mohou být zpoplatněny (například návštěva hradu).

Přihlašováni:

Neváhejte, počet soutěžících je omezený, rozhoduje pořadí zaslaných přihlášek.

Výzva:

Chceš se na akci podílet jako člen organizačního týmu, nebo působit jako rozhodčí, či jinak pomoci s organizací? Ozvi se na alko@skauti-pardubice.cz – budeme moc rádi!

Tak přijeď za námi pod Kunětickou horu a vybojuj slávu svému týmu :)

V případě jakéhokoliv dotazu nás kontaktujte na e-mailu alko@skauti-pardubice.cz či telefonu 604 794 181 (Lucka Procházková; STS).

Další informace…

• Cílová skupina: vlčata/světlušky, skauti/skautky
  • Poslední aktualizace informací: 17. 3. 2015 (21:08)

Datum Název akce (pro koho)