ALKO (20. – 22. 4. 2012)

Závodí se 20.-22. 4. 2012 s ALobalovou KOulí v okolí hradu Kunětická hora, se kterou se zúčastníte hlavního závodu se všemi jeho disciplínami, které budou dravé i hravé, akční i přemýšlivé, ale hlavně zajímavé! ALKO ovšem není jen běhání okolo hradu, užít si zde můžete také mnoho rozličných doprovodných programů, jak pro účastníky, tak pro jejich vedoucí.

Program

Hlavní závod bude jako obvykle probíhat během soboty na Kunětické hoře. Začátek bude v 8:45 na louce pod Kuňkou, konec mezi 17:30 a 18:00 tamtéž. Výše startovného bude stejně jako v loňském roce 50 Kč. Zároveň budou probíhat doprovodné programy, těšit se můžete třeba na Město na kole, různorodé ekohry či sportovní aktivity. Krom hlavního závodu se můžete, stejně jako každý rok, těšit na další programy, jako společenské hry v pátek (od 20:00), velkou noční hru (od 20:00) v sobotu či nedělní aktivity (během dopoledne). Účastníci noční hry by si neměli zapomenout přivézt baterky.

Alobalová koule

Výroba alobalové koule: Kouli vytvořte pouze z alobalu nasbíraného podle předchozích podmínek. Alobalová koule tedy musí obsahovat pouze recyklovatelný odpad z hliníku. Zpevnit ji můžete režnou nití. V žádném případě ne lepící páskou! Postup při výrobě např.: jednotlivé hliníkové fólie spojíme přehýbáním do pásů a vzniklé pásy nabalujeme na kouli. Tento postup je doporučený, kreativitě se meze nekladou, pouze je třeba dodržet předchozí podmínky. Jestliže by Vaše soutěžní koule měla překročit rozměry 10–15 cm (průměr), pak začněte vytvářet kouli další, nebo zbylý alobal vezměte s sebou. Celková hmotnost nasbíraného hliníku bude posuzována mezi oddíly.

Ubytování

Ubytování účastníků bude letos v nově otevřeném Skautském centru Vinice. Otevřeno bude od pátku od 18:00, kdy do 20:00 je čas na příjezd účastníků. Stravu si řeší účastníci sami, k dispozici však bude rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a několik plotýnek. Během pátečního večera bude navíc probíhat registrace účastníků, kteří budou přespávat ve SCV. Cena za ubytování je 50 Kč / osobo-noc.

Doprava

Alkobusy budou jezdit od Vinice (pro účastníky, kteří zde přespávají) a od hlavního vlakového nádraží v Pardubicích (pro ostatní účastníky), v 8:00, případně později, pokud to bude potřeba.

Co všechno sbírat?

 • hliníková víčka od jogurtů, termixů, …
 • obaly od čokolády, čokoládových figurek a bonbónů
 • folie ze sýrů bez papírové nálepky
 • prázdné hliníkové krabičky od krémů
 • hliníkové misky od potravin, nádobí, příbory
 • alobal – hliníkovou fólii

Co je důležité: hliník musí být – čistě umytý, zbavený papíru a zbytků potravin.

Co nesbírat: hliníkovou folii podlepenou papírem – papír je nutno oddělit hliník nesmí obsahovat železné díly, ani žádné další komponenty jako např. umělé hmoty.

V soupisu chybí další hliníkové výrobky, ale to neznamená, že nemohou být recyklovány a opět využity, pouze nejsou ideální pro tvarování koule a další manipulaci s ní.

Kontakt a odkazy

E-mail: alko@skauti-pardubice.cz
Soutěž ALKO připravuje tým R&R z Pardubic a Holic pod záštitou 12. střediska „POLARIS“ Pardubice.

ALKO 2012 připravují:

Vedoucí akce:

 • Koudy – Martin Koudelka

Program:

 • Izzy – Jan Izák
 • Majky – Michael Škvrňák
 • Káťa – Káťa Outratová
 • Žihadlo – Jakub Lemberk
 • Apač – Honza Havelka

Doprovodný program:

 • Lískulka – Michaela Černá
 • Helča – Helena Štefanová
 • Materiál a technické zázemí:
 • Přeceda – Jan Lokvenc

Finance:

 • Ballů – Jaroslav Procházka

Propagace

 • Marťa – Martina Formánková
 • Ivča – Iva Truplová
 • Máťa – Matyáš Majce

Dokumenty

Další fotky naleznete ve fotogalerii Káti Kozlové.

Další informace…

 • Cílová skupina: vlčata/světlušky, skauti/skautky
 • Poslední aktualizace informací: 1. 5. 2012 (14:03)